Badania lekarskie na prawo jazdy Warszawa

Mogą Państwo wykonać badania lekarskie u nas w szkole. Wszystkie aktualne terminy badań lekarskich znajdą Państwo w zakładce Aktualności.

Na badaniach należy mieć ze sobą:

– dokument tożsamości

– okulary/soczewki jeśli z nich się korzysta

Jeśli przystępujesz do kursu na prawo jazdy, koniecznie zrób badania lekarskie. Są one obowiązkowe dla każdego kandydata na kierowcę. Dlatego przed przystąpieniem do szkolenia sprawdź swój stan zdrowia. Do tego celu będzie Ci potrzebne skierowanie do dowolnego ośrodka tzw. medycyny pracy. Z tym dokumentem możesz umówić się na wizytę u lekarza orzekającego zdolność do prowadzenia pojazdów. Na zakończenie otrzymasz ustawowo wymagane zaświadczenie.

Na czym polega badanie lekarskie dla kierowców?

Osoby starające się o prawo jazdy dla każdej kategorii, przechodzą badanie lekarskie dla kierowców. Trwa ono z reguły kilkanaście minut, w których trakcie testowany jest:

  • wzrok, pod kątem rozpoznawania kolorów, wad wrodzonych i nabytych itp.,
  • słuch,
  • zmysł równowagi,
  • poziom cukru we krwi oraz inne jej parametry.

Jeśli zawodowo prowadzisz samochód, to skierowanie obejmuje konsultację psychologiczną. Poza tym wszyscy kandydaci są pytani o spożywanie alkoholu oraz innych używek.

Jak przygotować się do badania na prawo jazdy?

Na wizytę w przychodni medycyny pracy staw się ze skierowaniem na badanie lekarskie na prawo jazdy. W przypadku gdy chorujesz przewlekle, weź ze sobą aktualną dokumentację od specjalisty. Przed zgłoszeniem się do przychodni warto zadbać o swoją kondycję. Czyli o odpowiednią dietę, sen i aktywność fizyczną. Pamiętaj, że zaświadczenie od lekarza o zdolności do kierowania pojazdami jest wydawane na czas określony. Po jego upływie należy przejść ponowną kontrolę stanu zdrowia. Zapisz się na nią jeszcze dziś!