Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Każdy kandydat na kierowcę powinien wiedzieć, czym dokładnie jest pierwsza pomoc. Umiejętność jej udzielania przydaje się w domu, w pracy, jak i w czasie podróży. Chodzi o to, by wiedzieć, jak pomóc ofiarom wypadków i nie bać się podejmować czynności ratujących im życie. Dlatego kurs pierwszej pomocy dla kursantów szkół nauki jazdy jest obowiązkowy. Dzięki niemu poznasz sprawdzone sposoby m.in. reanimacji poszkodowanego.

Uczymy pierwszej pomocy

W OSK Warszawa Lejdis-Gentelmans dbamy o najwyższe standardy edukacji przyszłych kierowców. Jednym z elementów szkolenia są zajęcia teoretyczne i praktyczne na temat, jak należy obchodzić się z rannymi. Tłumaczymy, w jakiej kolejności powinny być podejmowane określone działania, by akcja była sprawna. Pamiętaj, że gdy masz do czynienia z osobą poszkodowaną, to najważniejszy jest czas, w którym zaczniesz ratować życie. Jak to zrobić dowiesz się właśnie na kursie pierwszej pomocy w naszej szkole nauki jazdy.

Co obejmuje kurs pierwszej pomocy?

Na szkoleniu spotkasz się z pracownikiem medycznym, który fachowo pokaże Ci techniki RKO. Jest to resuscytacja krążeniowo-oddechowa, którą przeprowadza się u człowieka, który ma:

  • zatrzymaną pracę serca,
  • utracił świadomość,
  • bezdech.

Te objawy są bardzo groźne, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia zgonu. W takich sytuacjach przydaje się wiedza zdobyta na kursie pierwszej pomocy. Staraj się aktywnie uczestniczyć w zajęciach i korzystaj z wiedzy instruktora. Jest on po to, by nauczyć Cię, jak skutecznie ratować życie i zdrowie pod presją czasu i stresu. Powodzenia!